Blogrys


Blogrysa najprościej zaprenumerować RSS-em. Jeżeli nie potrafisz, nie chcesz lub nie możesz korzystać z RSS-a, wpisz poniżej swój adres e-mail. Dodaj tylko na samym końcu, bez spacji, cyfry oiesm ctzrey sdeim (to takie zabezpieczenie przed botami). Otrzymasz powiadomienie mailowe za każdym razem, gdy opublikuję tutaj nowy wpis.


A co to jest RSS? To system przesyłania powiadomień o nowościach na wybranych przez nas stronach. Zamiast samodzielnie zaglądać na interesujące nas blogi w poszukiwaniu nowych treści, które nie wiadomo kiedy się ukażą, wystarczy dodać je do naszego RSS-owego strumienia i czekać, aż zostaniemy poinformowani o uaktualnieniu.

Moim skromnym zdaniem RSS stanowi obecnie najbardziej niedocenianą internetową technikę (na drugim miejscu są emaile, a na trzecim statyczne blogi).

Do obsługi RSS-a potrzebujemy odpowiedniego programu, czyli agregatora. Jest ich bez liku; funkcję agregatora może też pełnić program pocztowy w rodzaju Thunderbirda. Alternatywą dla agregatorów instalowanych na komputerze użytkownika są RSS-owe aplikacje sieciowe, które umożliwiają synchronizację naszego czytania między różnymi urządzeniami. Ja sam korzystam z Feedly (kiedyś czołowym rozwiązaniem był Google Reader, którego wyłączono w 2013 r.).

Jeśli chcesz zaprenumerować Blogrysa RSS-em, dodaj ten link do swojego agregatora.