Mam małe, ale przynajmniej dość oryginalne, hobby — zbieram aforyzmy, złote myśli, maksymy, dobrze brzmiące cytaty. Wynotowuję je głównie podczas czytania, zdecydowanie rzadziej podczas oglądania filmów. Poniżej znajdziecie moją kolekcję. Zdaję sobie sprawę, że w internecie natrafić można na zbiory nieporównywalnie większe, ale mają one zazwyczaj charakter masowy; są bądź to dodawane gromadnie przez internautów, bądź to tworzone poprzez copypastę innych, mniejszych kolekcji. Mój zbiór jest natomiast całkowicie prywatny. Wszystkie fragmenty, które znajdziecie poniżej, zostały wyłowione i wyselekcjowane przeze mnie. Przypuszczam też, że wielu z nich ze świecą szukać gdzie indziej.

Wielkie podziękowania należą się Dabrozowi, intelektualnemu sponsorowi, który napisał dla mnie w ekspresowym tempie stosowny skrypt w PHP. Zapraszam też do zbioru cytatów i aforyzmów pochodzących z Nowego Testamentu.

I skoro już tu trafiłeś, możesz też zajrzeć na mój blog.


Wszystkie ::: Losowy

Etykietki

Źródła

Waldemar Łysiak
Przewidywać przyszłość to tak, jak nurkować na środku oceanu — umrze się, zanim dosięgnie się dna.
przeznaczenie i przyszłość      

Waldemar Łysiak
Miłość karmiona wspomnieniami bywa silniejsza od właśnie przeżywanej.
miłość      

Waldemar Łysiak
Wszystko sprowadza się nie do tego, co zobaczymy i przeżyjemy, lecz do tego, w jakie słowa, obsesje, sny, marzenia, rozczarowania, fascynacje, koszmary i wspomnienia z dzieciństwa się to ubierze.
mądrości życiowe      

Waldemar Łysiak
Jeśli widzi się człowieka takim, jakim jest, to czyni się go gorszym. Należy kupować go z jego marzeniami, i za nie oceniać.
ludzie