Mam małe, ale przynajmniej dość oryginalne, hobby — zbieram aforyzmy, złote myśli, maksymy, dobrze brzmiące cytaty. Wynotowuję je głównie podczas czytania, zdecydowanie rzadziej podczas oglądania filmów. Poniżej znajdziecie moją kolekcję. Zdaję sobie sprawę, że w internecie natrafić można na zbiory nieporównywalnie większe, ale mają one zazwyczaj charakter masowy; są bądź to dodawane gromadnie przez internautów, bądź to tworzone poprzez copypastę innych, mniejszych kolekcji. Mój zbiór jest natomiast całkowicie prywatny. Wszystkie fragmenty, które znajdziecie poniżej, zostały wyłowione i wyselekcjowane przeze mnie. Przypuszczam też, że wielu z nich ze świecą szukać gdzie indziej.

Wielkie podziękowania należą się Dabrozowi, intelektualnemu sponsorowi, który napisał dla mnie w ekspresowym tempie stosowny skrypt w PHP. Zapraszam też do zbioru cytatów i aforyzmów pochodzących z Nowego Testamentu.

I skoro już tu trafiłeś, możesz też zajrzeć na mój blog.


Wszystkie ::: Losowy

Etykietki

Źródła

Roman Bratny
Szacunek budzą w człowieku wyłącznie sprawy i rzeczy skazane na stracenie.
mądrości życiowe      

Roman Bratny
W tym, co starcy mówią o młodości i młodzieży, jest nie wybór między tym, co było, a tym, co jest, lecz między tym, co było, a tym, czego już nie ma.
czas      

Roman Bratny
Nazwa rzeczy składa się na jej jakość. Każda rzecz składa się również ze swego imienia.
mądrości życiowe      

Roman Bratny
Wtedy nie ma zdrady, gdy wszystko jest zdradą.
prawda i kłamstwo      

Roman Bratny
Ideałów się nie zastępuje. Ideały się traci.
mądrości życiowe      

Roman Bratny
Polak ma prawo raz na sto lat zrobić powstanie, ale ma też obowiązek żyć pozostałe dziewięćdziesiąt dziewięć.
historia