Mam małe, ale przynajmniej dość oryginalne, hobby — zbieram aforyzmy, złote myśli, maksymy, dobrze brzmiące cytaty. Wynotowuję je głównie podczas czytania, zdecydowanie rzadziej podczas oglądania filmów. Poniżej znajdziecie moją kolekcję. Zdaję sobie sprawę, że w internecie natrafić można na zbiory nieporównywalnie większe, ale mają one zazwyczaj charakter masowy; są bądź to dodawane gromadnie przez internautów, bądź to tworzone poprzez copypastę innych, mniejszych kolekcji. Mój zbiór jest natomiast całkowicie prywatny. Wszystkie fragmenty, które znajdziecie poniżej, zostały wyłowione i wyselekcjowane przeze mnie. Przypuszczam też, że wielu z nich ze świecą szukać gdzie indziej.

Wielkie podziękowania należą się Dabrozowi, intelektualnemu sponsorowi, który napisał dla mnie w ekspresowym tempie stosowny skrypt w PHP. Zapraszam też do zbioru cytatów i aforyzmów pochodzących z Nowego Testamentu.

I skoro już tu trafiłeś, możesz też zajrzeć na mój blog.


Wszystkie ::: Losowy

Etykietki

Źródła

Krzysztof Varga
Wszystkie rewolucje zaczynają się od problemów z jedzeniem kiełbasy; zazwyczaj wybuchają z powodu braku kiełbasy albo też z powodu obostrzeń w jedzeniu kiełbasy, nawet gdy kiełbasy nie brakuje.
historia       śmieszne      

Krzysztof Varga
Sztuką mroczną powinni zajmować się ludzie radośni i dowcipni, o sztuce wesołej, a przynajmniej ironicznej, pisać z zachwytem ponuracy.
sztuka      

Krzysztof Varga
Człowiek musi popełnić tysiące błędów, aby wreszcie znaleźć wynik arcyskomplikowanego równania, które usiłuje rozwiązać przez całe życie. Ale kiedy poznaje ten wynik, wie, że oto trzyma w ręku kamień filozoficzny, że osiągnął horacjański złoty środek, że dzięki alchemicznej transmutacji rtęć zamieni się w złoto.
mądrości życiowe      

Krzysztof Varga
Warto czasami wystawić się na drwiny kolegów, dać im pretekst do nabijania się, dzięki czemu sami na chwilę zapomną, w jak tragicznym położeniu się znajdują.
mądrości życiowe      

Krzysztof Varga
Sens jest zwykłym fantazmatem, a prawdziwą zarówno ludzką, jak i małpią potrzebą jest to, żeby coś w życiu znaczyć i otrzymać od innych chociaż odrobinę uwagi.
mądrości życiowe