Mam małe, ale przynajmniej dość oryginalne, hobby — zbieram aforyzmy, złote myśli, maksymy, dobrze brzmiące cytaty. Wynotowuję je głównie podczas czytania, zdecydowanie rzadziej podczas oglądania filmów. Poniżej znajdziecie moją kolekcję. Zdaję sobie sprawę, że w internecie natrafić można na zbiory nieporównywalnie większe, ale mają one zazwyczaj charakter masowy; są bądź to dodawane gromadnie przez internautów, bądź to tworzone poprzez copypastę innych, mniejszych kolekcji. Mój zbiór jest natomiast całkowicie prywatny. Wszystkie fragmenty, które znajdziecie poniżej, zostały wyłowione i wyselekcjowane przeze mnie. Przypuszczam też, że wielu z nich ze świecą szukać gdzie indziej.

Wielkie podziękowania należą się Dabrozowi, intelektualnemu sponsorowi, który napisał dla mnie w ekspresowym tempie stosowny skrypt w PHP. Zapraszam też do zbioru cytatów i aforyzmów pochodzących z Nowego Testamentu.

I skoro już tu trafiłeś, możesz też zajrzeć na mój blog.


Wszystkie ::: Losowy

Etykietki

Źródła

Jerome K. Jerome
Mieszkałem kiedyś z kimś, kto doprowadzał mnie do szału. Godzinami wylegiwał się na kanapie i patrzył, jak robię różne rzeczy, podążał za mną oczami po pokoju wszędzie tam, gdzie poszedłem. Twierdził, że dobrze wpływa nań obserwowanie mojej krzątaniny. Mówił, że dzięki niej czuje, iż życie nie jest snem próżniaka, który wolno strwonić i przeziewać, lecz szlachetnym zadaniem wypełnionym obowiązkami i znojną pracą. Powiedział, że często zastanawiał się, jak właściwie mógł radzić sobie zanim mnie spotkał, gdy nie było nikogo, na czyją pracę mógłby spoglądać.
śmieszne      

Jerome K. Jerome
Im mniej gustu w ubiorze, tym więcej uporu.
mądrości życiowe      

Jerome K. Jerome
Po filiżance herbaty [żołądek] mówi do mózgu: Teraz powstań i okaż swą siłę. Bądź elokwentny, głęboki i czuły. Wejrzyj czystym spojrzeniem w Przyrodę i w życie. Rozpostrzyj swe białe skrzydła drżącej myśli i wzbij się, bogu podobny duchu, nad świat wirujący pod tobą, w górę wzdłuż długich alei płonących gwiazd ku wrotom wieczności.
śmieszne      

Jerome K. Jerome
Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i spoglądać na nią godzinami. Uwielbiam mieć ją w pobliżu. Myśl o jej skończeniu niemalże łamie mi serce.
śmieszne