Mam małe, ale przynajmniej dość oryginalne, hobby — zbieram aforyzmy, złote myśli, maksymy, dobrze brzmiące cytaty. Wynotowuję je głównie podczas czytania, zdecydowanie rzadziej podczas oglądania filmów. Poniżej znajdziecie moją kolekcję. Zdaję sobie sprawę, że w internecie natrafić można na zbiory nieporównywalnie większe, ale mają one zazwyczaj charakter masowy; są bądź to dodawane gromadnie przez internautów, bądź to tworzone poprzez copypastę innych, mniejszych kolekcji. Mój zbiór jest natomiast całkowicie prywatny. Wszystkie fragmenty, które znajdziecie poniżej, zostały wyłowione i wyselekcjowane przeze mnie. Przypuszczam też, że wielu z nich ze świecą szukać gdzie indziej.

Wielkie podziękowania należą się Dabrozowi, intelektualnemu sponsorowi, który napisał dla mnie w ekspresowym tempie stosowny skrypt w PHP. Zapraszam też do zbioru cytatów i aforyzmów pochodzących z Nowego Testamentu.

I skoro już tu trafiłeś, możesz też zajrzeć na mój blog.


Wszystkie ::: Losowy

Etykietki

Źródła

Imre Kertész
Wszystko dzieje się przez sympatię albo przez jej brak.
ludzie      

Imre Kertész
Przeżyć życie, to, które się ma, i przeżyć je tak, by otrzymać wszystko, oto życiowe zadanie, gdziekolwiek byśmy byli.
życie i śmierć      

Imre Kertész
Żaden partyjny czy państwowy totalitaryzm nie może się obejść bez dyskryminacji, a totalitarna dyskryminacja zawsze zamienia się z konieczności w ludobójstwo.
polityka      

Imre Kertész
Poeci nie zawsze wiedzą, jak żyć, ale prawie zawsze wiedzą, jak trzeba umrzeć.
sztuka       życie i śmierć      

Imre Kertész
Nie prowadzą nas ani boskie, ani ziemskie drogowskazy i z tego faktu odważni mogą czerpać siłę.
wiara i religia       ludzie