Mam małe, ale przynajmniej dość oryginalne, hobby — zbieram aforyzmy, złote myśli, maksymy, dobrze brzmiące cytaty. Wynotowuję je głównie podczas czytania, zdecydowanie rzadziej podczas oglądania filmów. Poniżej znajdziecie moją kolekcję. Zdaję sobie sprawę, że w internecie natrafić można na zbiory nieporównywalnie większe, ale mają one zazwyczaj charakter masowy; są bądź to dodawane gromadnie przez internautów, bądź to tworzone poprzez copypastę innych, mniejszych kolekcji. Mój zbiór jest natomiast całkowicie prywatny. Wszystkie fragmenty, które znajdziecie poniżej, zostały wyłowione i wyselekcjowane przeze mnie. Przypuszczam też, że wielu z nich ze świecą szukać gdzie indziej.

Wielkie podziękowania należą się Dabrozowi, intelektualnemu sponsorowi, który napisał dla mnie w ekspresowym tempie stosowny skrypt w PHP. Zapraszam też do zbioru cytatów i aforyzmów pochodzących z Nowego Testamentu.

I skoro już tu trafiłeś, możesz też zajrzeć na mój blog.


Wszystkie ::: Losowy

Etykietki

Źródła

Aldous Huxley
Wszyscy moraliści zgadzają się co do tego, że chroniczne wyrzuty sumienia są najbardziej niepożądanym uczuciem. Jeśli zrobiłeś coś złego, pokajaj się, zrób, co możesz, by to naprawić i obiecaj sobie, że następnym razem zachowasz się lepiej. Za żadne skarby nie gnęb sam siebie. Tarzanie się w błocie nie jest najlepszym sposobem na oczyszczenie się.
mądrości życiowe      

Aldous Huxley
Prawdziwe szczęście zawsze wygląda marnie w porównaniu z rekompensacjami dla niedoli. A stabilność, rzecz jasna, nie jest w najmniejszym stopniu równie spektakularna co niestabilność. Bycie zadowolonym nie ma w sobie nic ze splendoru walki z nieszczęściem, nic z malowniczości stawiania czołu pokusie lub zgubnego upadku wywołanego pasją bądź zwątpieniem. Szczęście nigdy nie jest wielkie.
szczęście      

Aldous Huxley
Szczęście jest surowym panem, w szczególności cudze szczęście. Jeśli nie jest się odpowiednio uwarunkowanym, by przyjąć je bez zadawania pytań — dużo surowszym od prawdy.
szczęście      

Aldous Huxley
Bóg się nie zmienia. Ludzie tak.
wiara i religia       ludzie