Mam małe, ale przynajmniej dość oryginalne, hobby — zbieram aforyzmy, złote myśli, maksymy, dobrze brzmiące cytaty. Wynotowuję je głównie podczas czytania, zdecydowanie rzadziej podczas oglądania filmów. Poniżej znajdziecie moją kolekcję. Zdaję sobie sprawę, że w internecie natrafić można na zbiory nieporównywalnie większe, ale mają one zazwyczaj charakter masowy; są bądź to dodawane gromadnie przez internautów, bądź to tworzone poprzez copypastę innych, mniejszych kolekcji. Mój zbiór jest natomiast całkowicie prywatny. Wszystkie fragmenty, które znajdziecie poniżej, zostały wyłowione i wyselekcjowane przeze mnie. Przypuszczam też, że wielu z nich ze świecą szukać gdzie indziej.

Wielkie podziękowania należą się Dabrozowi, intelektualnemu sponsorowi, który napisał dla mnie w ekspresowym tempie stosowny skrypt w PHP. Zapraszam też do zbioru cytatów i aforyzmów pochodzących z Nowego Testamentu.

I skoro już tu trafiłeś, możesz też zajrzeć na mój blog.


Wszystkie ::: Losowy

Etykietki

Źródła

"Panna Julia"
I tak nikt nie uwierzy, że pani się zniżyła z dobrej woli. Ludzie zawsze powiedzą, że pani upadła.
cytaty      

"Panna Julia"
To dobra miejscowość dla turystów i jest tam mnóstwo willi, które wynajmuje się zakochanym parom, a to bardzo intratny proceder — wie pani dlaczego? — bo robi się kontrakt na pół roku, a oni wyjeżdżają po trzech tygodniach. Bo się zdążą pokłócić, naturalnie! Ale czynsz muszą zapłacić mimo to! Po czym wynajmuje się willę na nowo. I tak w kółko, bo miłości nie brakuje — choć nie trwa zbyt długo!
miłość       cytaty